
#ethicalweddingpolska - co to właściwie jest?
Jeśli Twoje oczy zatrzymały się na tych zdjęciach, chciałabym Ci powiedzieć, że to odzwierciedlenie mojej misji i marzeń o kierunku rozwoju naszej ślubnej branży, którą określam hasłem #ethicalweddingpolska.
🌿 Bo marzy mi się... :
🔸 wspierać Was, Pary Młode w ograniczaniu śladu ekologicznego wesela, czyli...
🔹 dążyć do tego, aby Wasze wydarzenia zostawiały świat w takim samym lub lepszym stanie w jakim go w danym dniu zastaliście,
🔻 aby przyjęcia nabrały dodatkowego wymiaru - stały się okazją do podzielenia się z Waszymi gośćmi Waszą wizją świata, tego co dla Was najważniejsze - celebracją wierności sobie i być może Waszemu wspólnemu postanowieniu odpowiedzialnej konsumpcji, życia w zgodzie z naturą i zgodzie z samym sobą,
🔺 abyście podobnie jak ja zaczęli napędzać się myślą, że tyle ile osób na weselu, tyle okazji do zaintrygowania Ważnymi dla Was i planety kwestiami,
🔹 żebyście ignorowali trendy, a skupiali się na tym co najbliższe Waszemu poczuciu piękna i estetyki, stylowi życia i pasjom oraz spróbowali dekorować zgodnie z myślą, że MNIEJ to WIĘCEJ.
Przy czym chciałabym Cię pokrzepić, że aby Twoje wesele było bardziej etyczne i zrównoważone nie musisz od razu zakładać tak wielkiego celu.
Określ kilka drobnych zmian, dzięki którym (świadomie lub nie!) zrealizujesz te większe.
Zamiast napojów w plastikowych butelkach zaproponuj lemoniady w słojach, kompoty w dzbankach, wodę w karafkach i/lub lokalnie wyprodukowane napoje w szklanych, zwrotnych butelkach. Wierzę, że kolejna szykująca się do ślubu dziewczyna, która zobaczy to nie tylko ekologiczne, ale również ESTETYCZNE rozwiązanie pójdzie w Twoje ślady. Może nawet nie myśląc o tym, że to ta bardziej EKO opcja!
Wynegocjuj ograniczające marnowanie żywności menu. Dostarcz wielorazowych opakowań do spakowania resztek. Odmów jednorazowych naczyń na poprawiny. Już słyszę jak Ci sami właściciele opowiadają (z przekonaniem, lub bez) kolejnym klientom o Waszych rewolucyjnych pomysłach. Jedna para na dziesięć przypuszczalnie je podchwyci.
Zobacz, że dokonując małych, z pozoru nieważnych decyzji masz szansę kształtować naszą ślubną branżę. I choć wzięcie odpowiedzialności nie jest łatwe, to czyż nie jest piękne to, że żyjemy w świecie, który podsuwa nam te możliwości?
Po konkrety zaglądajcie na mój instagramowy profil @rekwizytorniaandcompany.
Twórcą artykułu jest Anna Chojnacka-Skoog – właścicielka Rekwizytornia&Company – pierwszej wypożyczalni dekoracji typu vintage rentals w Polsce. W swojej kolekcji posiada starannie wyselekcjonowane rekwizyty i artykuły dekoracyjne na wynajem. Nie kupuje niczego, co miałaby wykorzystać tylko raz. Starych przedmiotów szuka na szwedzkich i polskich wyprzedażach garażowych, pchlich targach, second handach i sklepach charytatywnych. Zamiast wątpliwej jakości dekoracji z drugiego końca świata, daje drugie życie temu, co autentyczne, piękne i pozornie nikomu niepotrzebne. Wierzy, że jej rekwizyty z drugiej ręki zapobiegają marnotrawstwu cennych zasobów i ograniczają stosy śmieci na wysypiskach i dnach oceanów. Promuje ideę #ethicalweddingpolska, czyli podpowiada jak organizować bardziej etyczne i zrównoważone wesele, wierząc, że każdy z nas nieustannie ma wpływ na kształt świata.
Fotografie do artykułu wykonała Paulina Leszczyńska z Atelier wspomnień. W sesję zaangażowane były również dekoracje od Rekwizytornia&Company, naturalnie barwione tkaniny od Dzikie Barwy, papierowe kwiaty: Z rózgą do ślubu, ceramika od Zielony Słoń Ceramics, papeteria od Wedding Mark. Modelka: Malva Models, jej makeup wykonała Julia's makeup impressions.